Aktualności

Umowa z wykonawcą na przebudowę i remont przychodni podpisana

W piątek 14 listopada Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na rozbudowę, wyposażenie oraz modernizację istniejącego budynku przychodni zdrowia - Trzebnickiego Centrum Medycznego Zdrój. To przysłowiowa kropka nad „i” w powoli dobiegającym końca oczekiwaniu trzebniczan na przychodnię zdrowia, wybudowaną na miarę rozwoju, jaki w ostatnich latach przeżywa Gmina.

Więcej

Data publikacji: 2014-11-17

Ostatnia biała sobota przed remontem

Ostatnia biała sobota przed remontem


biala_sobota_10 (437 kB)
Data publikacji: 2014-10-31

Data publikacji: 2014-10-17

Trzebnickie Centrum Medyczne “ Zdrój” podczas akcji promującej zdrowy styl Życia w Zielonym Centrum

Czytaj dalej
Data publikacji: 2014-10-15

UWAGA !!!

Dotarł do nas niepokojący komunikat, że do Pacjentów telefonuje firma podszywająca się pod Trzebnickie Centrum Medyczne “ Zdrój”(przychodnia rejonowo- specjalistyczna) i proponuje zakup książek w związku z planowaną przebudową przychodni, oraz leków zastępczych (tańszych).

Pragniemy poinformować, że w żaden sposób nie jesteśmy związani ze sprzedawcą tych książek. Wszystkie informacje związane z przebudową przychodni, oraz lekarzami specjalistami przyjmującymi w naszej placówce przekazywane są Pacjentom nieodpłatnie w lokalnej prasie, w siedzibie przychodni, jak również na stronach internetowych Miasta i Gminy Trzebnica i Trzebnickiego Centrum Medycznego „ Zdrój”.

Bez naszej wiedzy i zgody firma wykorzystała nazwę naszej przychodni.
W związku z powyższym nie ponosimy odpowiedzialności za proponowane do zakupu publikacje.
Przestrzegamy Państwa przed nieuczciwymi praktykami służącymi manipulacji i chęci uzyskania korzyści majątkowych ze sprzedaży publikacji z niewiadomego źródła.

Data publikacji: 2014-10-14


Data publikacji: 2014-10-14

Szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Nasza Gmina należy do grupy samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce. Wprowadzamy bowiem i finansujemy od tego roku program szczepienia przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek. W zeszłym roku zaszczepiliśmy ponad 100 dziewcząt z rocznika 2000- mieszkanek Gminy Trzebnica.
Wirus HPV odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała.
W Polsce zapada na ten typ nowotworu około 3 500 kobiet rocznie, z czego umiera co roku około 2 000 jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie.
Czytaj dalej

Data publikacji: 2014-10-14

Aktywny Senior- kolejna edycja

Kolejna edycja programu Aktywny Senior


Data publikacji: 2014-10-02

Propozycja dla seniorów

Rozpoczyna się druga edycja programu Aktywny Senior, który przygotowała gminna przychodnia zdrowia - Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ przy ul. Kościuszki. 2 października o godz. 17.00 w sali 48 Urzędu Miejskiego odbędzie się spotkanie inaugurujące cykl warsztatów z osobami starszymi.

Kolejna edycja programu prozdrowotnego pn.:„ Aktywny Senior” potrwa od 2 października 2014 roku do 28 lutego 2015 roku. Miesięczny koszt udziału w programie to 100 zł. Program obejmuje prawie 40 różnego rodzaju aktywności. Harmonogram zajęć obejmuje: wizytę lekarską kontrolną wraz z oceną stanu zdrowia, badaniem EKG, zmierzeniem ciśnienia, poziomu cukru, oraz podstawowe badania laboratoryjne.

2 października wygłoszona zostanie prelekcja składająca się z trzech modułów. Omówione zostaną procesy starzenia pod kątem psychologicznym, dietetycznym, oraz aktywności ruchowej. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy, w sali nr 48 o godzinie 17.00.

Od 6 października rozpoczną się różne aktywności fizyczne. Prowadzona będzie rehabilitacja w wodzie, rehabilitacja ogólnorozwojowa w sali gimnastycznej oraz zajęcia Nordic Walking.

W ramach programu, raz w miesiącu uczestnicy będą mogli skorzystać z zabiegów masażu suchego. Program zakończy się wizytą lekarską i indywidualnym podsumowaniem dla każdego z uczestników.

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numerem telefonu:
Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój”
ul. Kościuszki 10 Trzebnica.
Tel: (71) 312 03 20

Data publikacji: 2014-10-02

Gminny Program szczepień przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek z rocznika 2001.


Data publikacji: 2014-10-02

Komunikat Burmistrza Miasta i Gminy Trzebnica p. Marka Długozimy w związku z rozbudową Trzebnickiego Centrum Medycznego “Zdrój”

Mam bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców Gminy Trzebnica!

Ogłosiłem dziś przetarg na rozbudowę, wyposażenie oraz modernizację istniejącego budynku przychodni zdrowia - Trzebnickiego Centrum Medycznego „Zdrój”.
Jest to kolejny ważny etap w rozwoju miasta, ponieważ dzięki tej modernizacji zyskamy nowoczesną przychodnię, dostosowaną do potrzeb pacjentów.
Znajdą się tu gabinety specjalistyczne z profesjonalnym wyposażeniem, przestrzenią dostosowaną zarówno dla potrzeb osób niepełnosprawnych jak i kącik wydzielony dla dzieci.
Rozbudowa pozwoli nam również na zatrudnienie nowych specjalistów, jak np. kardiolog, diabetolog czy neurolog. Zagospodarowanie terenu wokół przychodni przewiduje również dodatkowe miejsca parkingowe.
W związku z ogłoszeniem przetargu odbyłem również spotkanie robocze z Prezesem TCMZ Anną Imielską, na którym ustalaliśmy wspólnie harmonogram przygotowań do mającego się rozpocząć remontu oraz rozbudowy.
Opieka zdrowotna jest dla mnie absolutnym priorytetem, dlatego cieszę się, że projekt modernizacji przychodni wchodzi w ostatnią fazę realizacji.


Data publikacji: 2014-10-02

Aktywny Senior w Trzebnickim Centrum Medycznym „ Zdrój”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji programu pro zdrowotnego pn.:„ Aktywny Senior” Program trwać będzie od 2 października 2014 roku do 28 lutego 2015 roku Całkowity koszt udziału w programie, to 400 zł. Istnieje możliwość płatności w ratach.

Rejestracja: Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój”
Ul. Kościuszki 10 Trzebnica.
Tel: (71) 312 03 20
Czytaj dalej

Data publikacji: 2014-09-25

Data publikacji: 2014-09-25

Data publikacji: 2014-09-25

Szczepienia przeciw grypie

Zapraszamy na szczepinia p/grypie, posiadamy szczepionkę VAXIGIP w konkurencyjnej cenie – 35 złote.
Szczegółowe informacje i szczepienia w gabinecie zabiegowym – I piętro.
Grypa sezonowa występuje, co rocznie w skali całego świata, a na terenie Polski najwięcej zachorowań notuje się w miesiącach zimowych i wczesno wiosennych. Zachorowania są wywoływane przez typowe wirusy grypy występujące w środowisku.
Dlatego też uzasadnione jest szczepienie w sezonie grypowym, kiedy stwierdza się krążenie wirusa w populacji, ponieważ działanie ochronne ujawnia się już po 7-10 dniach.

Zapraszamy

Data publikacji: 2014-09-24

Tańsze szczepienia

Rodziny, które posiadają kartę Trzebnicka Rodzina 3+ mogą teraz skorzystać z dofinansowania do szczepień przeciw meningokokom i pneumokokom. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które podpisał burmistrz Marek Długozima razem z Fundacją Golden Tulip państwa Katarzyny i Artura Trawińskich. Kto, kiedy i gdzie może się zaszczepić?

Czytaj dalej

Data publikacji: 2014-08-26

Data publikacji: 2014-08-05

POLITYKA PRORODZINNA GMINY TRZEBNICA.

Ruszył program „trzebnicka rodzina 3+” mający na celu wsparcie rodzin wielodzietnych. Dzięki inicjatywie urzędu miejskiego rodzice otrzymają dofinansowanie do szczepień przeciwko pneumokokom i meningokokom. To pierwszy taki program w Polsce.

Gmina Trzebnica wraz z Fundacją Golden Tulip rozpoczęła realizację programu „Trzebnicka Rodzina 3+” w ramach którego rodzice mogą starać się o dofinansowanie do szczepień przeciwko pneumokokom i meningokokom grupy C. Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku do 24. m. ż. mieszkających i zameldowanych na terenie Gminy Trzebnica.
Inicjatywa Urzędu Miejskiego – daje rodzicom wspaniałą szansę na ochronę pociech przed bakteriami, które wywołują takie choroby jak zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych czy sepsa. Pediatrzy rekomendują, aby przed pneumokokami chronione były wszystkie, nowonarodzone dzieci. Nadanie profilaktyce pneumokokowej rangi priorytetu wynika z sytuacji epidemiologicznej w kraju – bardzo wysokiego nosicielstwa, dużej liczby zachorowań i rosnącej oporności pneumokoków na antybiotyki.

Objęcie całej populacji nie jest jednak możliwe z powodów budżetowych. Co oznacza, że rodzice sami muszą ponieść koszt szczepionki. Nie jest to tania inwestycja. Wsparcie Urzędu jest tu więc kluczowe i nieocenione.
Nie tylko przyczyni się do poprawy sytuacji epidemiologicznej oraz ograniczenia wydatków na leczenie, ale przede wszystkim – co najważniejsze z punktu widzenia rodziców – zapobiegnie kolejnym dramatom nieuchronnie związanym z zachorowaniami dzieci.

O PROGRAMIE:

Program „Trzebnicka Rodzina 3+”, jest ważnym ogniwem polityki prorodzinnej Gminy Trzebnica. Jego adresatem są rodziny wielodzietne, w tym: rodziny zastępcze zamieszkałe i zameldowane na terenie Gminy Trzebnica, składające się z rodziców zastępczych i opiekunów prawnych bądź jednego rodzica/rodzica zastępczego/opiekuna prawnego - mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub 24. roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje. Program nie obejmuje pracujących pełnoletnich dzieci.

Wszelkich, dodatkowych informacji dotyczących zasad przystąpienia do programu udziela realizator:

TRZEBNICKIE CENTRUM MEDYCZNE "ZDRÓJ" SP. Z O.O.
ul. Kościuszki 10, 55-100 Trzebnica
TEL. DO REJESTRACJI: (71) 312 03 75

Czytaj dalej

Data publikacji: 2014-07-30

Data publikacji: 2014-07-24

Data publikacji: 2014-07-23

Data publikacji: 2014-07-23

Pakiet zniżek na usługi komercyjne świadczone w Trzebnickim Centrum Medycznym ZDRÓJ

Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ zaproponowało dużym rodzin z terenu gminy Trzebnica, które legitymują się Kartą Trzebnickiej Rodziny 3+, pakiet zniżek na usługi komercyjne świadczone w przychodni. W ofercie znalazł się m.in. masaż leczniczy kręgosłupa już w cenie 25 zł, a także gimnastyka korekcyjna dla dzieci w cenie 3,50 zł.

partner_programu_naklejka (46 kB)

Czytaj dalej

Data publikacji: 2014-07-17

WAKACYJNA SZKOŁA RODZENIA

Wraz z rozpoczęciem wakacji pojawiła się okazja dla wszystkich przyszłych mam chcących uczestniczyć w zajęciach w szkole rodzenia „Wesołe brzuszki”. Warsztaty mają formę spotkań w weekendy dając szansę przyszłym mamom na przygotowanie do najważniejszych chwil w ich życiu.

Czytaj dalej

Data publikacji: 2014-07-17

NORDIC WALKING – SPOSÓB NA WAKACJE

Wakacje to czas społecznego spowolnienia i odpoczynku. W ten letni czas, kiedy każdy nasyci się nim do woli i poczuje chęć urozmaicenia wolnych chwil, znajdzie w Trzebnicy na to sposób. A mianowicie dla wszystkich tych, którzy wykażą odrobinę silnej woli, istnieje okazja przyłączenia się do grupy treningowej Nordic Walking, pod patronatem Trzebnickiego Centrum Medycznego „Zdrój”.

Czytaj dalej

Data publikacji: 2014-07-17

Aktywni Seniorzy Gminy Trzebnica

Od 28 lutego do 30 czerwca trwał cykl spotkań programu Aktywny Senior, przygotowany przez gminne Trzebnickie Centrum Medyczne ZDRÓJ i przeznaczony dla osób starszych.
9 lipca nastąpiło uroczyste zamknięcie pierwszej edycji programu. Podziękowania uczestnikom wręczyli prezes TCM ZDRÓJ Anna Imielska oraz burmistrz Marek Długozima, który zapowiedział także uruchomienie trzebnickiej karty seniora.

Czytaj dalej

Data publikacji: 2014-07-17

WYKONAJ BEZPŁATNĄ SPIROMETRIĘ!

Poświęć 10 minut na badanie płuc !
Trzebnickie Centrum Medyczne „ZDRÓJ”
05.08.2014 roku (wtorek) od godziny 15.00. Informacje w rejestracji ogólnej.

Spirometria (badanie spirometryczne) to najważniejsze z badań czynnościowych układu oddechowego, czyli badanie, które pozwala na obiektywną oceną wytrzymałości płuc.
Podczas spirometrii ocenia się objętość powietrza wydychanego i wdychanego do płuc. Badanie polega na oddychaniu przez ustnik aparatu pulmonolog (70 kB)

Data publikacji: 2014-07-17

UWAGA !!

Dotarł do nas niepokojący komunikat, że do Pacjentów telefonuje firma podszywająca się pod Trzebnickie Centrum Medyczne “ Zdrój”(przychodnia rejonowo- specjalistyczna) i proponuje bezpłatny, 45 minutowy masaż w domu Pacjenta rzekomo finansowany dzięki Dotacjom Unijnym.

Pragniemy poinformować, że nie prowadzimy bezpłatnych masaży w domach Pacjentów ze środków unijnych. Opieka rehabilitacyjna którą udzielamy związana jest z umową jaką zawarliśmy z Narodowym Funduszem Zdrowia i podlega procedurze dyktowanej przez Narodowy Fundusz.
Bez naszej wiedzy i zgody firma wykorzystała nazwę naszej przychodni, oraz nazwiska naszych pracowników.

W związku z powyższym nie ponosimy odpowiedzialności za oferowane masaże. Nie wiemy czy osoba masująca posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje.
Przestrzegamy Państwa przed nieuczciwymi praktykami służącymi manipulacji i chęci uzyskania korzyści majątkowych związanych z rzekomym świadczeniem usług masażu .

Pracownicy Trzebnickiego Centrum Medycznego „Zdrój”


Zdrowo przez życie.

Zakończyliśmy w tym roku szkolnym program kierowany do przedszkolaków pn.” Zdrowo przez życie”

Dziękujemy za zapraszanie nas do przedszkoli, w których przeprowadzaliśmy zajęcia ruchowe, wspólnie przygotowywaliśmy zdrowe posiłki. Zawsze towarzyszyły nam uśmiech i dobra zabawa.
Dziękujemy również p. Burmistrzowi Markowi Długozimie za wsparcie w postaci przekazywania przez Urząd Gminy pamiątek i gadżetów, które zawsze bardzo cieszyły naszych milusińskich.

Program kontynuować będziemy w jeszcze bardziej wzbogaconej formie już od września.

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej


Zmiana wzorów deklaracji wyboru świadczeniodawcy, lekarza, pielęgniarki i położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Szanowni Państwo.
Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 czerwca 2014 r. zmianie ulegają druki wzorów deklaracji wyboru świadczeniodawcy, lekarza, pielęgniarki i położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Nowe wzory można pobrać w rejestracji Trzebnickiego Centrum Medycznego " Zdrój", lub na naszej stronie internetowej.
Jednocześnie informujemy, ze deklaracje złożone wcześniej nie tracą ważności.
Nowy wzór deklaracji POZ


Rehabilitacja na basenie - wakacyjna przerwa

Trzebnickie Centrum Medyczne “ Zdrój” informuje, że w okresie wakacyjnym w miesiącach lipiec-sierpień zawiesza prowadzenie aktywności ruchowych odbywających się w Trzebnickim Parku Wodnym “ Zdrój”.
Gimnastyka korekcyjna będzie kontynuowana od miesiąca września.
Program prozdrowotny “Zdrowe Plecy” odbywać ię będzie w Trzebnickim Centrum Medycznym “ Zdrój”w sali gimnastycznej rehabilitacji leczniczej w każdy wtorek i czwartek od godziny 18.00.

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zapisy.


Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój” na 4 Mistrzostwach Wrocławia w Nordic walking

4. Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking o Puchar Prezydenta Wrocławia już za nami. „Trzebickie Centrum Medyczne Zdrój” miało swoje reprezentantki na trasie Rekreacyjnej. Poniżej przedstawiamy tegoroczne osiągnięcia:.

 • Magdalena Kumór (8. miejsce w klas. OPEN, TCM Zdrój)
 • Marta Rudzińska (3. miejsce w kat. K18, TCM Zdrój)
 • Anna Imielska (4. miejsce w kat. K30, TCM Zdrój)
 • Anna Wapińska (2. miejsce w kat. K40, TCM Zdrój)

Serdecznie Gratulujemy.

GaleriaKleszcze atakują

Wszyscy lubimy być postrzegani jako „społeczeństwo obywatelskie”, charakteryzujące się poczuciem odpowiedzialności za społeczność w której żyjemy.
Wiemy jak segregować śmieci, wiemy jak zareagować widząc np. pijanego kierowcę, ale czy jesteśmy pewni naszych działań w sytuacjach tak prozaicznych, jak ukąszenia przez kleszcza lub innego owada, nie mówiąc już o sytuacjach bardziej skomplikowanych, np. gdy widzimy tonącą osobę?
Czytaj dalej


Pierwsza pomoc w Trzebnickim Centrum Medycznym “ Zdrój”

Trwają zapisy na kolejną edycję kursu “ Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”
Szkolenie przeprowadzi wykwalifikowany personel Trzebnickiego Centrum Medycznego “ Zdrój”.
Zachęcamy do uczestniczenia w kursie zarówno firmy, instytucje jak i osoby prywatne.
Szczegółowe informacje uzyskają Państwo pod nr telefonu: 697 923 153

Serdecznie zapraszamy.


Opłata za wybór lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej częściej niż dwa razy w ciągu roku kalendarzowego.

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina, że zgodnie z art. 28 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U.2008.164.1027 j.t. z późn. zm.), świadczeniobiorca ma prawo wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej spośród lekarzy, pielęgniarek i położnych ubezpieczenia zdrowotnego nie częściej, niż dwa razy w roku kalendarzowym, a w przypadku każdej kolejnej zmiany wnosi opłatę w wysokości 80 złotych. Opłata nie jest naliczana w przypadku zmiany miejsca zamieszkania i sytuacji zaprzestania udzielania świadczeń opieki zdrowotnej przez wybranego lekarza, pielęgniarkę i położną podstawowej opieki zdrowotnej oraz w przypadku innych przyczyn niezależnych od woli świadczeniobiorcy.Informacja Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w sprawie rosnącej zachorowalności na polio (poliomyelitis)Szczepienia ochronne to dobrodziejstwo medycyny w służbie człowiekowi .

Szczepienia ochronne pozwoliły przedłużyć średnią życia, zmniejszyć częstość wad wrodzonych, obniżyć umieralność niemowląt i dzieci, uniknąć wielu dramatów w wyniku powikłań chorób zakaźnych.
Na co dzień nie uświadamiamy sobie tego szczęścia, dopiero lektura książek historycznych przypomina nam, że dzieci umierały na odrę, tężec i koklusz, że stawały się kalekami po przechorowaniu polio, że niewidzialny wróg mógł zaatakować każdego i zawsze.
Mimo upływu lat , jak donosi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ponad 1,5 miliona dzieci poniżej piątego roku życia umiera z powodu chorób , którym można zapobiec dzięki szczepieniom.

Czytaj dalej


Sprawdź czy nie grozi Ci OSTEOPOROZA

Badanie densytometryczne z BIODRA lub KRĘGOSŁUPA
Najnowsza metoda-najwyższa jakość i bezpieczeństwo
Bezbolesna i bezinwazyjna zaawansowana ocena kości.

TERMIN: 17 czerwiec od godziny 12.00
Zapisy w rejestracji przychodni
Miejsce: Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój”
Koszt: 35 zł

Serdecznie zapraszamy.


Nordic Walking dla kobiet w ciąży

Zapraszamy na bezpłatny trening Nordic Walking dla kobiet w ciąży
Kolejne zajęcia: 27 maj 2014 rok, godzina 15.00
Miejsce spotkania: ul. Oleśnicka (przy Orliku)
Zapisy: 697 923 153, lub: sekretariat@tcmz.trzebnica.pl
Nie musisz mieć swoich kijów, możemy pożyczyć Ci nasze.


Zapisy do szkoły rodzenia "Wesołe Brzuszki"

Rozpoczynamy zapisy do nowego cyklu szkoły rodzenia “ Wesołe brzuszki”
Zajęcia w charakterze weekendowym rozpoczynają się 31 maja o godzinie 9.00 w Trzebnickim Centrum Medycznym “ Zdrój” w sali gimnastycznej rehabilitacji.
Całkowity koszt zajęć: 350 zł
Chętni mogą skorzystać z całego cyklu zajęć lub z wybranych przez siebie zagadnień.

Zapisy:
Trzebnickie Centrum Medyczne “ Zdrój”
ul. Kościuszki 10 Trzebnica
tel.: 697 923 153
e-mail: sekretariat@tcmz.trzebnica.pl

Serdecznie zapraszamy.


Choroby tarczycy

Uprzejmie informujemy, że mogą Państwo w naszej przychodni skorzystać z konsultacji chorób tarczycy w ramach prywatnego gabinetu. Mamy do dyspozycji doświadczonego lekarza specjalistę- dr n.med. Katarzynę Żukowską-Kowalską oraz nowoczesny sprzęt USG. Koszt badania wraz z opisem 100 zł.

Dni przyjęć w najbliższym czasie: 27 czerwiec, 4 lipiec
Prosimy o wcześniejszą rejestrację

Serdecznie zapraszamy.


Bezpłatne konsultacje urologiczne

Uprzejmie informujemy, że mogą Państwo skorzystać w naszej przychodni z bezpłatnej konsultacji urologicznej w dniu 3 czerwca 2014 roku, w godzinach 15.30 -18.00.

Przyjmować będzie lek. med. Patrick Forszt
Rejestracja telefoniczna: (71) 312 05 10, lub (71) 312 03 75

serdecznie zapraszamy.


plakat_nordic (77 kB)

Nordic Walking dla kobiet w ciąży

Zapraszamy na bezpłatny trening Nordic Walking dla kobiet w ciąży
Kolejne zajęcia: 6 maj 2014 rok, godzina 15.00
Miejsce spotkania: Park Solidarności Trzebnica (od ul. Stawowej)
Zapisy: 697 923 153, lub: sekretariat@tcmz.trzebnica.pl
Nie musisz mieć swoich kijów, możemy pożyczyć Ci nasze.

Ciąża to czas, w którym kobieta powinna szczególnie dbać o siebie, nie rezygnując przy tym z aktywności fizycznej. Nordic walking to bezpieczna, łatwa i bardzo przyjemna forma ruchu. Świetna dla kobiet w ciąży. Nordic walking pozwoli przyszłej mamie zachować dobrą kondycję, odciąży kręgosłup i rozluźni mięśnie pleców.

Czytaj dalej


Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój” podczas zawodów Pucharu Polski Nordic Walking w Trzebnicy

Miło nam poinformować, że zespół Trzebnickiego Centrum Medycznego „ Zdrój” miał przyjemność uczestniczyć w zawodach Pucharu Polski Nordic Walking w Trzebnicy. Siedmioro naszych pracowników brało udział w zawodach. Do dyspozycji zainteresowanych były pielęgniarki naszej przychodni, które mierzyły poziom cukru, oraz ciśnienie.
Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, rozmawialiśmy o samokontroli piersi oraz tym, jak ważne są systematyczne badania cytologiczne.
Przy wsparciu fundacji DKMS Polska przeprowadzono akcję „Wspólnie przeciw Białaczce”. Chętni w ramach tej akcji mogli stać się potencjalnymi dawcami szpiku kostnego.


Łącznie przebadaliśmy ponad 500 osób, co pokazuje jak wzrasta świadomość pacjentów.Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

Pracownicy Trzebnickiego Centrum Medycznego „ Zdrój”
wielkanoc (31 kB)


„Zdrowo przez życie”

Rozpoczęła się wiosna, wraz z jej nadejściem pracownicy Trzebnickiego Centrum Medycznego „ Zdrój” goszczą u naszych milusińskich przedszkolaków.
Opowiadamy o zdrowym trybie życia, w ciekawej formie przeprowadzamy zajęcia ruchowe, oraz wspólnie przygotowujemy zdrowy, kolorowy i pyszny posiłek.
Wszystkie przedszkola, które chciałyby uczestniczyć w naszym programie by wspólnie propagować zdrowe odżywianie i ruch, serdecznie zapraszamy do zgłaszania się e-mailowo: sekretariat@tcmz.trzebnica.pl, bądź telefonicznie: 885-900-885

Czytaj dalej


Nordic Walking w Trzebnickim Centrum Medycznym Zdrój
“ Marsz po zdrowie”

Zapraszamy 6 maja na bezpłatne warsztaty Nordic Walking. Zbiórka przed wejściem głównym do Trzebnickiego Parku Wodnego “Zdrój” o godzinie 18.00
Pierwsze warsztaty odbyły się 12 kwietnia na placu Pielgrzymkowym. Piękna pogoda oraz wspaniałe walory otaczającego miejsca sprzyjały aktywnym ćwiczeniom i wprawiały w dobry nastrój wszystkich uczestników zajęć.

Niezależnie od wieku, czy płci aktywność ruchowa zawsze przynosi korzyści dla całego organizmu.
Zapraszamy na bezpłatny, pełny trening podczas którego poznasz:

 • Zasady doboru długości kijów
 • różnice między kijami Nordic Walking a kijami treckingowymi
 • podstawowe ćwiczenia ogólnorozwojowe
 • podstawową i pełna technikę Nordic Walking
 • aspekty zdrowotne wynikające z pełnej techniki Nordic Walking.
Istnieje możliwość wypożyczenia kijów po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.

p1110559 (2 kB)
Instruktorzy Nordic Walking Trzebnickiego Centrum Medycznego “ Zdrój”


Biała sobota cieszy się dużym zainteresowaniem

5 kwietnia pacjenci mogli skorzystać z bezpłatnych wizyt u lekarzy specjalistów w ramach tzw. Białej Soboty w Trzebnickim Centrum Medycznym ZDRÓJ.
Do dyspozycji były również zabiegi z zakresu fizyko-, hydro- i kinezyterapii, a w Trzebnickim Parku Wodnym ZDRÓJ - rehabilitacja ogólnorozwojowa w wodzie i gimnastyka w ramach programu Zdrowe PlecyCzytaj dalej


Zapisy do szkoły rodzenia "Wesołe Brzuszki"

Rozpoczynamy zapisy do nowych cyklów szkoły rodzenia “ Wesołe brzuszki”
Kolejna edycja zajęć w “ tygodniowej “ szkole rodzenia rozpoczyna się 5 maja br. o godzinie 17.00 w Trzebnickim Parku Wodnym “Zdrój” w sali Kinder Party.
Całkowity koszt zajęć: 300 zł
Zajęcia w charakterze weekendowym rozpoczynają się 12 kwietnia o godzinie 9.00 w Trzebnickim Centrum Medycznym “ Zdrój” w sali gimnastycznej rehabilitacji.
Całkowity koszt zajęć: 350 zł
Chętni mogą skorzystać z całego cyklu zajęć lub z wybranych przez siebie zagadnień.

Zapisy:
Trzebnickie Centrum Medyczne “ Zdrój”
ul. Kościuszki 10 Trzebnica
tel.: 697 923 153
e-mail: sekretariat@tcmz.trzebnica.pl

Serdecznie zapraszamy.Tydzień Dawcy Szpiku Kostnego

Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój” pragnie poinformować, że w dniach 2-5 kwietnia 2014 przeprowadzona zostanie akcja przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Trzebnica, oraz fundacji DKMS Polska:
„Tydzień Dawcy Szpiku Kostnego”

Informacje związane z miejscem akcji:

2 kwiecień w godzinach 10.00-15.00 Urząd Miasta i Gminy Trzebnica
4 kwiecień w godzinach 10.00-15.00 Zakład Ubezpieczeń Społecznych Trzebnica
5 kwiecień w ramach akcji „ Biała Sobota” 10-13.00 Trzebnickie Centrum Medyczne Zdrój ul. Kościuszki 10, Trzebnica

Czytaj dalej

Trzebnickie Centrum Medyczne “ Zdrój” na II Crossie Trzebnickim o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica

Druga edycja Trzebnickiego Crossu organizowanego przez Gminę Trzebnica we współpracy ze stowarzyszeniem Pro Run Wrocław, dała odpowiedź na pytanie jak wielkim zainteresowaniem cieszą się biegi w Gminie Trzebnica.
Na starcie pojawiło się 180 biegaczy, prawie dwa razy tyle, co w roku ubiegłym. Przed biegiem, jak również w czasie jego trwania, każdy chętny mógł skorzystać z bezpłatnych porad i badań, takich jak pomiar ciśnienia czy poziomu cukru we krwi, organizowanych przez Trzebnickie Centrum Medyczne Zdrój.
Kobiety pod okiem naszych położnych mogły przećwiczyć na fantomie w jaki sposób prawidłowo należy badać piersi. Rozmawialiśmy również o tym , jak ważna jest profilaktyka nowotworowa.
Każdy z uczestników potwierdzał, jak ważny jest ruch dla utrzymania w dobrej kondycji naszego ciała i umysłu.


Czytaj dalej...
Bezpłatne badania cytologiczne

Zapraszamy Panie w wieku 25-59 lat na bezpłatne bania cytologiczne.
Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną pod nr telefonu: (71)312 05 10 (wew. 27), bądź osobiście w Poradni „K”.

Czytaj dalej


Aktywny Senior

W piątek 28 lutego w sali 48 Urzędu Miejskiego w Trzebnicy odbyła się prelekcja programu pro zdrowotnego pod nazwą „Aktywny Senior”. W ciągu jej trwania uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy o codziennym funkcjonowaniu organizmu w wieku seniorskim.
Podczas prezentacji rad udzielały między innymi specjalistki w dziedzinie fizjoterapii, utrzymania zdrowej diety czy zdrowia psychicznego.

Czytaj dalej


Ważny komunikat

Szanowni Państwo

W związku z obowiązkowym szczepieniem dzieci pięcioletnich, Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój” zaprasza wszystkie osoby z rocznika 2009 , zadeklarowane w naszej przychodni.

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na szczepienie poprzedzone wizytą lekarską.
Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr telefonu:(71) 312 05 10, lub (71) 312 03 75


Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój” na Wrocławskich Targach Turystycznych

VI Wrocławskie Targi Turystyczne przyciągnęły tłumy. Swoje stoiska miały biura podróży, stowarzyszenia turystyczne, uzdrowiska oraz polskie miasta i gminy. W tym gronie zaprezentowała się również Gmina Trzebnica z jednostkami podległymi - Trzebnickim Parkiem Wodnym ZDRÓJ i Trzebnickim Centrum Medycznym ZDRÓJ

Czytaj dalej


Rehabilitacja w wodzie w Trzebnickim Parku Wodnym Zdrój

Trwają zapisy na zajęcia rehabilitacji w wodzie prowadzone przez naszych doświadczonych fizjoterapeutów.
Zajęcia odbywają się na terenie Trzebnickiego Parku wodnego „ Zdrój”
Prowadzone są w grupach 6-8 osobowych, trwają 45 min.
Cena jednego zabiegu: 22 zł
Oferujemy Państwu również rehabilitację indywidualną w wodzie.
Cena jednego zabiegu: 60 zł

Czytaj dalej


Zapisy do szkoły rodzenia "Wesołe Brzuszki""

Rozpoczynamy zapisy do nowych cyklów szkoły rodzenia “ Wesołe brzuszki”
Kolejna edycja zajęć w “ tygodniowej “ szkole rodzenia rozpoczyna się 25 lutego br. o godzinie 17.00 w Trzebnickim Parku Wodnym “Zdrój” w sali Kinder Party.
Całkowity koszt zajęć: 300 zł
Zajęcia w charakterze weekendowym rozpoczynają się 8 marca o godzinie 9.00 w Trzebnickim Centrum Medycznym “ Zdrój” w sali gimnastycznej rehabilitacji.
Całkowity koszt zajęć: 350 zł
Chętni mogą skorzystać z całego cyklu zajęć lub z wybranych przez siebie zagadnień.
Zapisy:
Trzebnickie Centrum Medyczne “ Zdrój”
ul. Kościuszki 10 Trzebnica
tel.: 697 923 153
e-mail: sekretariat@tcmz.trzebnica.pl


Aktywny Senior w Trzebnickim Centrum Medycznym „ Zdrój”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie pro zdrowotnym pn.:„ Aktywny Senior”
Program trwać będzie od 28 lutego do 30 czerwca.
Całkowity koszt udziału w programie, to 400 zł. Istnieje możliwość płatności w ratach.

Rejestracja: Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój”
Ul. Kościuszki 10 Trzebnica.
Tel: (71) 312 03 20

Czytaj dalej


Dieta dla seniora


Odżywianie ma zdecydowany wpływ na tempo naszego starzenia. Zarówno zbyt obfite jedzenie jak i niedojadanie zaburzą równowagę, czyli homeostazę organizmu. Dieta osób po 65 roku życia zawiera najczęściej nadmierną ilość tłuszczu i są to zazwyczaj te niezdrowe tłuszcze nasycone. Występują one w tłustych mięsach, pasztetach, parówkach, tłustym nabiale, słodyczach. Powodują wzrost poziomu cholesterolu we krwi, a w dłuższej perspektywie miażdżycę.
Czytaj dalejNaprotechnologia w Trzebnickim Centrum Medycznym “ Zdrój”

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą związaną z prowadzeniem przez dr. Andrzeja Banacha poradni naprotechnologicznej.Więcej na: http://naprotechnolog.wroclaw.pl/


Bezpłatne konsultacje diabetologiczne

Uprzejmie informujemy, że mogą Państwo skorzystać w naszej przychodni z bezpłatnej konsultacji diabetologicznej w dniu 24 lutego 2014 roku, w godzinach 9.30.00 -14.00.

Przyjmować będzie lek. med Teresa Stasińska
Rejestracja telefoniczna: (71) 312 05 10, lub (71) 312 03 75

serdecznie zapraszamy.


Szczepienia przeciw grypie

Zapraszamy na szczepinia p/grypie, posiadamy szczepionkę VAXIGIP w konkurencyjnej cenie – tylko 22 złote.
Szczegółowe informacje i szczepienia w gabinecie zabiegowym – I piętro.
Grypa sezonowa występuje, co rocznie w skali całego świata, a na terenie Polski najwięcej zachorowań notuje się w miesiącach zimowych i wczesno wiosennych. Zachorowania są wywoływane przez typowe wirusy grypy występujące w środowisku.
Dlatego też uzasadnione jest szczepienie w sezonie grypowym, kiedy stwierdza się krążenie wirusa w populacji, ponieważ działanie ochronne ujawnia się już po 7-10 dniach.

Zapraszamy


Zajęcia w weekendowej szkole rodzenia „Wesołe brzuszki”

Zapraszamy do udziału w weekendowej szkole rodzenia.
Zajęcia odbywają się w soboty w Trzebnickim Centrum Medycznym „ Zdrój”.
Każde spotkanie rozpoczyna się o godz. 9.00 i trwa ok 3 godz.
Koszt zajęć: 350zł

Zapisy
telefoniczne: 697 923 153
mailowo: sekretariat@tcmz.trzebnica.pl

Serdecznie zapraszamy.


Rehabilitacja indywidualna

Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój” proponuje Państwu rehabilitację indywidualną prowadzoną według europejskich standardów.
Zajęcia koordynuje wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów.

Koszt zabiegu: 35 zł

Czytaj dalej

Zdrowe plecy

Trzebnickie Centrum Medyczne „ ZDRÓJ” zaprasza do udziału w programie Zdrowe Plecy.
Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutów i odbywają się w grupach 10 osobowych we czwartki w Trzebnickim Parku Wodnym „Zdrój”

Koszt jednych zajęć: 10 zł


Jak powinna się odżywiać przyszła mama?

Podczas ciąży stosowanie racjonalnej diety jest bardzo ważne dla Ciebie i dziecka.
Odpowiednie odżywianie pomaga organizmowi kobiety lepiej przystosować się do zwiększonych wymagań i zapobiega takim powikłaniom jak anemia, infekcje, niska masa urodzeniowa dziecka czy nawet opóźnienie w jego rozwoju.
Żywieniowe błędy mogą być niebezpieczne dla przebiegu ciąży i porodu. Na co należy zwracać szczególną uwagę?

Czytaj dalej

Pierwsza pomoc w Trzebnickim Centrum Medycznym “ Zdrój”

Trwają zapisy na kolejną edycję kursu “ Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”

W tym miesiącu kurs odbędzie się 11 stycznia od godziny 16.00 w Trzebnickim Parku Wodnym “ Zdrój”, oraz 16 stycznia od godziny 9.00 w Trzebnickim Centrum Medycznym “ Zdrój” w pomieszczeniach rehabilitacji leczniczej.

Szkolenie przeprowadzi wykwalifikowany personel Trzebnickiego Centrum Medycznego “ Zdrój”

Kontakt: 697 923 153

Serdecznie Zapraszamy.


„Dzień Dawcy podczas Biegu Sylwestrowego „

rzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój” pragnie poinformować, że w dniu 31.12. 2013 r przeprowadzona została akcja przy wsparciu fundacji DKMS Polska: „Dzień Dawcy podczas Biegu Sylwestrowego „

Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Rejestracja zajmuje tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku, jako niezależna organizacja typu non-profit. DKMS ma swoje korzenie w Niemczech, gdzie powstała z prywatnej inicjatywy w 1991 roku. DKMS Polska rozpoczęła swoją działalność 25 lutego 2009 i do dnia dzisiejszego udało się jej zarejestrować i przebadać ponad 390 000 (październik 2013) potencjalnych dawców. 756 (październik 2013) osób oddało już swoje komórki macierzyste ratując życie tym, którzy potrzebują tego najbardziej.

Ze względu na duże zainteresowanie akcją, informujemy że została ona przedłużona do dnia 10 stycznia 2014 roku. Osoby chcące wziąć w niej udział zapraszamy do Trzebnickiego Centrum Medycznego „ Zdrój” do gabinetu zabiegowego, w godzinach 8.00-18.00.


Pierwsze dziecko Szkoły Rodzenia „ Wesołe brzuszki”

Miło nam poinformować, że dnia 17 grudnia Burmistrz Miasta i Gminy Trzebnica p. Marek Długozima oraz przedstawiciele Trzebnickiego Centrum Medycznego „ Zdrój” odwiedzili pierwsze dziecko Szkoły Rodzenia „ Wesołe brzuszki” . Nasza absolwentka nazywa się Layla Rosie. Jest piękną, pogodną dziewczynką.

Czytaj dalej

Masaż Shantala

„Pieszczoty, głaskanie i przytulanie są dla dziecka jak pożywienie. Tak samo jak witaminy , białko, minerały i witaminy.”

Fredetique Leboyer

Czytaj dalej

Bezpłatne konsultacje urologiczne

Uprzejmie informujemy, że mogą Państwo skorzystać w naszej przychodni z bezpłatnej konsultacji urologicznej w dniu 9 stycznia 2014 roku, w godzinach 10.00 -14.00.

Przyjmować będzie dr.n. med. Patrik Forszt.

Rejestracja telefoniczna: (71) 312 05 10, lub (71) 312 03 75

Serdecznie zapraszamy.Pierwsza pomoc w Trzebnickim Centrum Medycznym “ Zdrój”

Trwają zapisy na kolejną edycję kursu “ Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”
W tym miesiącu kurs odbędzie się 19 grudnia od godziny 17.00 w Trzebnickim Parku Wodnym “ Zdrój”.
Szkolenie przeprowadzi wykwalifikowany personel Trzebnickiego Centrum Medycznego “ Zdrój”

Kontakt: 697 923 153

Serdecznie Zapraszamy.


Szkoła rodzenia ” Wesołe brzuszki”

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy 2 edycję zajęć w ramach szkoły rodzenia “ Wesołe brzuszki”. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godziny 17.00 w Trzebnickim Parku Wodnym “ Zdrój”, prowadzone są przez wykwalifikowany personel i wielu specjalistów Trzebnickiego Centrum Medycznego “ Zdrój”.

Chętni mogą skorzystać z całego cyklu zajęć składającego się z ośmiu modułów, lub z wybranych przez siebie zagadnień.

MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA.
Kontakt: 697-923-153

serdecznie zapraszamy.


Niejadek kontra pyza

W żywieniu przedszkolaka bardzo ważna jest jakość i regularność posiłków. Powinnyśmy zaplanować dla dziecka 5 posiłków mniej więcej co 3 godziny.
Niestety podjadanie niezdrowych przekąsek między posiłkami może powodować senność i apatię. Po spożyciu słodyczy następuje spadek glukozy we krwi, co może skutkować atakiem wilczego apetytu.
Dlatego powinnyśmy wystrzegać się dokarmiania maluchów. Z kolei zbyt długie przerwy przyczyniają się do problemów z trawieniem i odkładania tkanki tłuszczowej, którą organizm gromadzi na zapas.

Co zrobić jeśli mamy w domu niejadka?
Czytaj dalej


Konsultacje urologiczne

Uprzejmie informujemy, że mogą Państwo w naszej przychodni skorzystać z konsultacji urologicznych w ramach prywatnego gabinetu.
Mamy do dyspozycji doświadczonego lekarza specjalistę dr n.med. Lesława Świebockiego, oraz nowoczesny sprzęt USG.

Koszt wizyty wynosi 80 zł. Rejestracja odbywa się telefonicznie, pod nr telefonu: (71) 312 05 10, lub (71) 312 03 75 bądź osobiście w rejestracji przychodni

Serdecznie zapraszamy.


Promocja zdrowia w "Niezapominajce"

W poniedziałek 28.10.2013 roku pielęgniarka p. Katarzyna Bakalarczyk i fizjoterapeutka p. Bogusława Nowak pracownice Trzebnickiego Centrum Medycznego “ Zdrój” zostały zaproszone na zajęcia promujące zdrowy styl życia do dzieci z grupy VI,VII, oraz VIII Przedszkola nr 2 w Trzebnicy "Niezapominajka".

Dzieci mogły dowiedzieć się na czym polega zawód pielęgniarki, co należy robić by uniknąć przeziębień i grypy. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły również w ćwiczeniach w ramach gimnastyki korekcyjnej.
Szczegóły naszej wspólnej akcji odnajdą Państwo na stronie
Galeria


UWAGA !!

Dotarł do nas niepokojący komunikat, że do Pacjentów telefonuje firma podszywająca się pod Trzebnickie Centrum Medyczne “ Zdrój”(przychodnia rejonowo- specjalistyczna) i proponuje zakup książek na temat leków zastępczych (tańszych).oraz proponuje bezpłatne masaże w domu Pacjenta.
Pragniemy poinformować, że w żaden sposób nie jesteśmy związani ze sprzedawcą tych książek jak również nie prowadzimy bezpłatnych masaży w domach Pacjentów.
Bez naszej wiedzy i zgody firma wykorzystała nazwę naszej przychodni.
W związku z powyższym nie ponosimy odpowiedzialności za proponowane do zakupu publikacje i oferowane masaże. Nie wiemy czy osoba masująca posiada odpowiednią wiedzę i kwalifikacje.
Przestrzegamy Państwa przed nieuczciwymi praktykami służącymi manipulacji i chęci uzyskania korzyści majątkowych ze sprzedaży publikacji z niewiadomego źródła, czy też świadczenia usług masażu


Masaż na basenie


Jeśli masz dolegliwości bólowe kręgosłupa, napięcia karku, bóle głowy, bóle promieniujące do kończyn dolnych, drętwieją Ci ręce, skorzystaj z zabiegów masażu leczniczego prowadzonych przez wykwalifikowaną i doświadczoną masażystkę Agnieszkę Sowa.

Czytaj dalej...

Pierwsza pomoc w Trzebnickim Centrum Medycznym „ Zdrój”


Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w organizowanym przez nas szkoleniu z zakresu:
„Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”
Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują Świadectwo nabycia umiejętności z ukończenia kursu.
Zapisy na kurs: osobiście w Trzebnickim Centrum Medycznym „ Zdrój” w rejestracji przychodni, bądź telefonicznie: (71) 312 03 75 lub (71) 312 05 10


Biała Sobota


Fotorelacja
Rehabilitacja w wodzie


Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest społeczną inicjatywą niezależnych ekspertów medycznych. Celem Programu jest poprawa wyszczepialności przeciw grypie w Polsce, zwłaszcza wśród pacjentów z grup ryzyka oraz informowanie Polaków o zagrożeniach związanych z grypą i jej powikłaniami. Organizatorami Społecznej Kampanii Informacyjnej, realizowanej w ramach projektu są Instytut Oświaty Zdrowotnej Fundacja Haliny Osińskiej oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.

Więcej szczegółów związanych z programem znajdą Państwo na stronie: www.opzg.pl
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji szczepień przeciw grypie w Trzebnickim Centrum Medycznym „ Zdrój” od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 .


Szkoła rodzenia

Szanowni Państwo.
Dzięki współpracy Gminy Trzebnica, Trzebnickiego Centrum Medycznego “ Zdrój” i Trzebnickiego Parku Wodnego “ Zdrój” serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców oczekujących na narodziny dzieci do uczestnictwa w zajęciach nowo otwartej szkoły rodzenia.
Szczegóły związane ze szkołą uzyskają Państwo pod nr telefonu: 885-900-885


Badania USG

Uprzejmie informujemy, że mogą Państwo w naszej przychodni skorzystać z badań USG w ramach prywatnego gabinetu.
Mamy do dyspozycji doświadczonego lekarza specjalistę, oraz nowoczesny sprzęt USG.
Koszt badania wraz z opisem 80 zł.
Serdecznie zapraszamy.


"Rehabilitacja w wodzie" - zapisy

 + Zajęcia z zakresu psychoterapii

Czytaj dalej
Cennik świadczeń rehabilitacyjnych

Decyzją burmistrza Marka Długozimy Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Trzebnicy został przekształcony w spółkę prawa handlowego.
Od 1 lipca przyjęliśmy nazwę: Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój” sp. z o.o.

Decyzja o powołaniu spółki podyktowana jest przede wszystkim większymi możliwościami finansowania naszej placówki.
Możemy poszerzyć zakres świadczonych usług w ramach usług komercyjnych, zyski zaś przeznaczyć na zakup potrzebnego sprzętu medycznego.
Kontrakty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w całości zostały przejęte w formie aneksu przez Trzebnickie Centrum Medyczne „ Zdrój”.

Jesteśmy przekonani, że jakość wykonywanych przez nas usług stale będzie się polepszać, dając tym samym zadowolenie i satysfakcję naszym Pacjentom.


Program profilaktyki chorób układu krążenia

CHUK Program profilaktyki chorób układu krążenia kierowany jest do osób, które w tym roku kalendarzowym mają 35, 40, 45, 50, 55 lat i są obciążone czynnikami ryzyka takimi jak palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze krwi czy zaburzenia gospodarki lipidowej. Obejmuje także osoby, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach programu profilaktyki CHUK także u innych świadczeniodawców. Pamiętajmy o tym, że choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Umieralność w Polsce z tego powodu należy do najwyższych w Europie.
Czytaj dalej


Szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Miasto i Gmina Trzebnica należy do grupy samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce. Wprowadzamy bowiem i finansujemy od tego roku program szczepienia przeciwko wirusowi HPV dla 130 dziewczynek mieszkanek Miasta i Gminy.
Wirus HPV odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W Polsce zapada na ten typ nowotworu około 3 500 kobiet rocznie, z czego umiera co roku około 2 000 jest to jeden z najwyższych wskaźników umieralności w Europie.

Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, Burmistrz Miasta i Gminy Trzebnica, Marek Długozima podjął decyzję o zaszczepieniu dziewczynek z rocznika 2000 zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Trzebnica. Koszt tych szczepień zostanie pokryty z budżetu miasta i gminy.
Do zaszczepienia Państwa córki niezbędna jest zgoda rodzica, lub opiekuna. Na podstawie otrzymanych zgód rejestrujemy dziewczynki na pierwsze szczepienie. Dziecku powinien towarzyszyć rodzic, lub prawny opiekun.
Osoby niezadeklarowane w naszej przychodni zobowiązane są o dostarczenie w dniu szczepienia karty szczepień dziecka.

Zgoda na szczepienie rodzica/opiekuna prawnego osoby nieletniej objętej świadczeniami

Jednocześnie pragniemy poinformować, że istnieje możliwość zaszczepienia odpłatnie państwa córek urodzonych przed rokiem 2000, które nie zostały objęte programem. Całkowity koszt szczepień wynosi 450 zł.

Szczegółowe informacje mogą Państwo uzyskać w punkcie szczepień naszej przychodni.

[Rozmiar: 6359 bajtów][Rozmiar: 7062 bajtów]

Projekt Trzebnickie Centrum Medyczne


You need Adobe Flash Player to view this content


Galeria
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych Pacjentów w zakresie leczenia chorób neurologicznych uprzejmie informujemy, że od dnia 1 marca w naszej przychodni przyjmuje NEUROLOG-lek. med. Rashed Abu Hamed

Porady będą realizowane w ramach prywatnego gabinetu. Koszt wizyty: 80 zł
Szczegółowe informacje można uzyskać w rejestracji przychodni.

Serdecznie zapraszamy.////
        Archiwum...        

Projekt TCM

You need Adobe Flash Player to view this content

   Galeria

   Przydatne Linki

 • Facebook

 • NFZ

 • eWUŒ

 • Gmina Trzebnica

 • Basen

 • Han Med

 • laryngolog

 • fitobello

 • akson

 • fono

 • fono

 • Mapa burzowa Polski